Suche igłowanie

SUCHE IGŁOWANIE

Suche igłowanie jest jedną z technik terapeutycznych, która jest stosowana w leczeniu bólu oraz dysfunkcji spowodowanych problemami mięśniowymi, problemami zatok, bólami głowy, a także w celu leczenia niektórych problemów neurologicznych. W leczeniu za pomocą suchego igłowania wykorzystuje się bardzo cienkie akupunkturowe igły, które wprowadza się bezpośrednio do mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, mięśni i powięzi.

Fizjoterapeuta dobierze długość i grubość igły odpowiednią dla stanu twojego zdrowia i rozmiaru ciała. Przed przystąpieniem do nakłucia, terapeuta palpacyjnie przeprowadza dokładne badanie, lokalizując napiętego pasma o zwiększonej tkliwości i miejscowej odpowiedzi drażnieniowej, a następnie wprowadza igłę w odpowiednim miejscu.

Suche igłowanie działa poprzez zmianę sposobu odczuwania bólu przez ciało (efekt neurologiczny) oraz pomaga organizmowi pozbyć się uporczywego skurczu mięśni związanego z istnieniem punktów spustowych (efekt mięśniowo-powięziowy). Suchemu igłowaniu towarzyszą dodatkowe zmiany w przewodnictwie elektrycznym i chemicznym, które wspomagają proces gojenia.
Suche igłowanie jednak nie jest cudownym panaceum, lecz stanowi integralną część fizjoterapii.

Dla uzyskania optymalnego efektu powinno być łączone z terapią manualną i ćwiczeniami.

CENNIK:
45 min- 60zł